Späť

Ako "vyshperkovať" svoj outfit k dokonalosti

Pridané: 7.11.2021 09:07:34 Počet zobrazení: 56

07 November 2021

Ako "vyshperkovať" svoj outfit k dokonalosti

Každý z nás má alebo mal obdobie, kedy sa mu/jej chce viac alebo menej zaoberať tým, aký outfit zvoliť, prípadne experimentovať. Samozrejme, človek je druh v podstate pohodlný a teda, keď niečo nepoznáme, berieme to vo väčšine prípadov ako komplikáciu, a tomu sa predsa chceme vyhnúť, však? :-) Áno, nerád, ale predsa musím priznať, že nás mužov sa to týka o trošku viac, najmä teda čo sa samotného obliekania týka.
Pokiaľ ste už ale muž, ktorý či už z vlastného presvedčenia (ako napríklad ja) alebo z dôvodu povahy svojej práce, ste nútený oblečenie riešiť, tak mám pre Vás zopár tipov, ako svoje outfity nekomplikovane pozdvihnúť na vyššiu úroveň.

1, Vrstvenie – na prvý pohľad sa môže zdať, že vrstvenie musí byť zaručenie niečo zložité, avšak podľa môjho názoru sa to zbytočne rozmazáva, a čo je hlavné, veľa z nás to robí, len nevedome. Keď sa zamyslíme, že napríklad sako (okrem čisto funkčného dôvodu) je naša tajná zbraň na zakrytie nedostatkov, vieme sa na vrstvenie pozerať úplne inak. Ja som presvedčený, že tak ako muž v obleku zaručene vyzerá lepšie, tak muž, ktorý takýto oblek ešte doladí s použitím napríklad kardigánu/svetra, vesty, pulóvra, bundy alebo kabátu bude ešte o úroveň vyššie. Samozrejme to platí aj pri iných odevoch než je oblek a dá sa naozaj zapojiť fantáziu a vykúzliť veľmi zaujímavý outfit. Áno, počas letných mesiacov je to o niečo ťažšie, ale pokiaľ použijete vhodné prírodné materiály a ich prirodzenú termoregulačnú schopnosť, je to možné. Nedá mi v tejto súvislosti pripomenúť kašmír a napríklad kašmírové pólo SHPERKA.


2, Drobné doplnky – na drobné doplnky veľmi často zabúdame a myslím si, že sami seba oberáme o neskutočné čaro, ktoré v sebe skrývajú. Viem, že nielen u nás, ale aj inde vo svete, sa napríklad kravata, považuje za symbol upätosti alebo akejsi škrobenosti, ale nemohli by sme to tým kravatám už odpustiť? Veď obyčajná kravata naozaj premení priemer v nadpriemer a v určitých profesiách je priam symbolom dôveryhodnosti, tak prečo to nevyužiť? Vreckovky do saka sú ďalším, veľmi podceňovaným doplnkom, ktorý príjemne osvieži každý outfit. Pokiaľ k tomu ešte pridáte bavlnenú vreckovku pre prípad, že by ste sa ocitli v blízkosti dámy, ktorá ju potrebuje, budete kráľom v kancelárií :-) V neposlednom rade by som spomenul ihly do goliera. Sám na sebe som si vyskúšal aký ohromný rozdiel dokáže táto drobnosť vyčariť. Je to už naozajstná čerešnička na torte, ktorá robí divy a okrem toho, všetkým ukáže, že máte vkus :-)


3, Ani veľké, ani malé a ideálne na mieru – správna veľkosť oblečenia je jednoducho základným pilierom dobrého odievania. Ani tá najdrahšia značka nebude na nikom vyzerať dobre, pokiaľ to nebude vhodná veľkosť. Košeľa na mieru, oblek na mieru, nohavice na mieru, a tak ďalej sú naozaj ideál a pokiaľ si to môžete dovoliť, naozaj to urobte.


4, Väčšie doplnky – veľa z nás považuje napríklad biznis tašku len za akéhosi pomocníka, keď potrebujeme niečo so sebou niesť. Avšak, ja si myslím, že aj taška môže byť skvelý doplnok, ktorý vie úžasne pozdvihnúť outfit. Samozrejme záleží na celkovom nastavení a doladení, ale zvoliť tašku k smart casual outfitu je určite dobrá myšlienka. Takisto večný problém mužov – kam s kľúčmi a peňaženkou, bude vyriešený tiež :-) Taškou to však nekončí. Dáždnik, palička alebo klobúk vedia byť hotovými kúzelníkmi. Chápem, v našich končinách je to niečo nezvyčajné, ale všetko je to o správne zvolenom napr. dáždniku a aj o kúsku odvahy búrať predsudky. Veď na mužov v tričkách dlhých ako sukne sme si zvykli, tak prečo nie na toto, čo myslíte? :-)

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Vážení zákazníci, chceme Vás ubezpečiť, že eshop funguje bez obmedzení a všetky vaše objednávky rozposielame bez zdržania. Showroom je pre vás k dispozícií ako výdajné miesto.

Ďakujeme

Tím SHPERKA