Späť

Napináky do Topánok

Pridané: 5.8.2018 10:44:40 Počet zobrazení: 1047

05 August 2018

Napináky na obuv – áno či nie?

Niečo na úvod
Keď sa opýtam, čo sú napináky do topánok, tak väčšina nechápavo na mňa hľadí a ostatní sa snažia niečo inteligentné vysúkať zo seba, len aby neboli za hlúpych. Učíme sa však celý život, takže priznať si fakt, že neviem, čo sú napríklad napináky na obuv, nie je žiadna hanba. Poďme si teda niečo povedať o tom (ne)známom zázraku.
Každý z nás vlastní aspoň jednu luxusnú kabelku, alebo kašmírový sveter či tie neskutočne drahé topánky, na ktoré sme si šetrili tretinu nášho života. Rady sa obklopujeme peknými a drahými vecami a je to úplne v poriadku. Lenže o tieto pekné a drahé veci sa treba aj náležite starať, aby sme si ich mohli užívať čo najdlhšiu dobu. Aj topánky, na ktoré sme si šetrili, by sme mali pravidelne ošetrovať, pretože stačí nepriaznivé počasie a z našich topánok sa stanú tuctové. A práve na zachovanie tvaru a vonkajšieho vzhľadu topánok slúžia už spomínané napináky na obuv.
Čo sú napináky na obuv
Napináky do topánok tvoria neodmysliteľnú súčasť ochrany obuvi. Plnia niekoľko funkcií, ako napríklad neutralizujú zápach z topánok či udržujú ich tvar. Na trhu máme niekoľko druhov napinákov – pružinové, skladacie, drevené s pružinou, cédrové a iné. Za najkvalitnejšie sa považujú práve cédrové napináky, pretože céder je považovaný svojimi vlastnosťami za strom medzi stromami. Spisovateľka Susanne Fischer Rizziová napísala, že céder je medzi stromami ako lev medzi zvieratami.
Tieto výhody Vás presvedčia
Cédrové napináky sa odporúčajú vložiť do topánok minimálne na 24 hodín. Naše nohy v topánkach sa chodením medzi podrážkou a chodidlom navzájom trú, čím dochádza k prirodzenému vytvoreniu určitej sily a tým aj k poteniu chodidiel. Táto vlhkosť sa nasaje do kože topánky, čo spôsobí ich určité opotrebenie. Napináky dokážu túto vlhkosť absorbovať.
Céder okrem iného udržiava aj vôňu, preto napináky z tohto dreva zamedzia aj zápachu a Vy sa už nemusíte obávať nepríjemného puchu z Vašich nôh na návšteve.
Keď si kúpite kožené topánky, nosením sa na nich objavia tzv. vrásky, najmä v oblasti priehlavku. Napináky pomáhajú predchádzať takýmto záhybom.

napinaky

 


A prečo by ste si mali napináky kúpiť?
Vaše topánky budú stále vyzerať ako nové, nebude sa z nich šíriť nepríjemný zápach a udržia tvar topánok ako nový. A to sú najdôležitejšie argumenty, prečo by táto skvelá pomôcka nemala chýbať ani u Vás.
V SHPERKA kúpite napináky, kde kvalita vysoko prevyšuje cenu. Napináky sú zo 100% cédrového dreva, do ktorých je vyryté naše jedinečné logo. SHPERKA je značka, ktorej produkty sú zárukou večnej kvality. Tie od SHPERKA nájdete tu

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info